Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

AKTUALNOŚCI:

Czytam bo lubię

Utworzono dnia 22.05.2016

Już po raz kolejny w bibliotece w poniedziałkowe przedpołudnie (tj. 7.03.2016r.) odbyło się spotkanie klubowiczów z DKK. Na spotkanie przybyła liczna grupa (14 osób) miłośników dobrej literatury, która podzieliła się własną opinią na temat przeczytanej książki w tym przypadku była to pozycja autorstwa D. Balducciego pt. „Niewinny”. Książka w opinii naszych klubowiczów została oceniona w kanonie dobrej literatury sensacyjnej. Dyskusje przy omawianiu książki odnosiła się też do wielu filmów o podobnej tematyce związanej ze spiskiem międzynarodowym i globalnym terroryzmie. Obecnie nastąpiła wymiana książek i nowych pozycji książkowych wybraliśmy do przeczytania i omówienia na kwietniowe spotkanie książkę M. Nurowskiej pt. „Zabójca”.

czytaj dalej na temat: Czytam bo lubię

Konkurs

Utworzono dnia 22.05.2016

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zachęca wszystkich, którzy interesują się historią, zwyczajami, obyczajami i dniem dzisiejszym wsi polskiej do wzięcia udziału w konkursie ogłoszonym przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa wspólnie z Wydawnictwem Naukowym Scholar „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. Poniżej podajemy link, w którym znajdą Państwo dokładne informacje i zasady przystąpienia do konkursu.

czytaj dalej na temat: Konkurs

Wiosna - lekcje biblioteczne

Utworzono dnia 22.05.2016

Dnia 29.02.2016r dzieci ze szkoły Podstawowej Nr. 2 w Golubiu-Dobrzyniu przyszły z wizytą do Filii Osiedle Młodych na lekcję biblioteczną, której tematem była wiosna. Dzieci rysowały pierwsze oznaki wiosny, a następnie wylepiały kosz wiosenny z kwiatami. W trakcie zajęć dzieciom czytano wierszyki o tematyce wiosennej.

czytaj dalej na temat: Wiosna - lekcje biblioteczne

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

Utworzono dnia 22.05.2016

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowogrodzie

Zarząd Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Golubiu-Dobrzyniu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. ks. F.K. Malinowskiego w Golubiu-Dobrzyniu

 

organizuje

uroczyste spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich

z okazji

 

DNIA  KOBIET

„Kobiety Naszej Małej Ojczyzny”

 

które odbędzie się 9.03.2016 r. o godz. 10.30 
w Świetlicy Wiejskiej w Nowogrodzie.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

Bóg widziany oczami różnych kultur

Utworzono dnia 22.05.2016

24 lutego 2016r. słuchacze Golubsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali bardzo ciekawego wykładu wygłoszonego przez mgr Joannę Kogut pod tytułem „Bóg widziany oczami różnych kultur”. Kilku nowo przyjętych słuchaczy otrzymało też w tym dniu indeksy.

czytaj dalej na temat: Bóg widziany oczami różnych kultur

Wiosenny koszyk

Utworzono dnia 22.05.2016

Dnia 16.02.2016 odbyły się w Filii Osiedle Młodych zajęcia z pensjonariuszami z Domu Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu pt. „Wiosenny koszyk”.  Wraz z zaprzyjaźnionym bibliotekarzem z filii Gałczewko Panem Piotrem Jaworskim uczestnicy wylepiali koszyki z kwiatami.

czytaj dalej na temat: Wiosenny koszyk

Z wizytą w szkole

Utworzono dnia 22.05.2016

Z Okazji Światowego Dnia Delfina dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu pod okiem pani Magdy Jaworskiej wykonywały delfinki i akwarium.

czytaj dalej na temat: Z wizytą w szkole

Zapraszamy do Wypożyczalni przy ul. Hallera

Utworzono dnia 22.05.2016

Od 1.02.2015 po miesięcznej przerwie jest otwarta Wypożyczalnia przy ul. Hallera 13. W pomieszczeniu biblioteki odnowione zostały ściany, założone rolety. Dla potrzeb mieszkańców udostępniony został komputer z drukarką. Zapraszam czytelników do korzystania z księgozbioru oraz z bezpłatnego internetu.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy do Wypożyczalni przy ul. Hallera

Maski karnawałowe

Utworzono dnia 22.05.2016

Dnia 8.02.2016 r. odbyły się zajęcia z pięciolatkami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu Dzieci pod okiem animatorki kultury Magdy Jaworskiej wykonały maski karnawałowe.

czytaj dalej na temat: Maski karnawałowe

W karnawałowe ostatki

Utworzono dnia 22.05.2016

9 lutego 2016 r. odbyło się ciekawe spotkanie słuchaczy Golubsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z młodzieżą zrzeszoną w zespole „Muzyki dawnej”, prowadzonego przez mgr Annę Kuc, działającego przy Zespole Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu.
Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy zaprezentowanej przez młodzież muzyki oraz obejrzeliśmy wykonane w takt tej muzyki dawne dworskie tańce.
Po występie młodzieży w tany ruszyli również słuchacze UTW. Pojawiły się nawet deklaracje włączenia do zespołu „Muzyki dawnej” seniorów.

czytaj dalej na temat: W karnawałowe ostatki

Wyszukaj Książkę w Naszej Bibliotece

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2026 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny