AKTUALNOŚCI:
Koniec Ferii z Biblioteką
W piątek zakończyły się ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Ferie przebiegły pod znakiem kultury i literatury. Nie zabrakło też elementów zabawy i tańca. Było nam miło razem spędzić czas. Zajęcia prowadziła p. Joanna
J.M.
Tłusty czwartek w DPS

W czwartkowe przedpołudnie 12 lutego br. w Domu Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu odbył się bal karnawałowy, na który zostali zaproszeni zaprzyjaźnieni bibliotekarze z MiPBP.
Wśród zaproszonych gości byli też podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy i Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Stowarzyszenie ”Szansa na zdrowie”, którzy przy skocznej muzyce bawili się wyśmienicie. W trakcie zabawy można było także brać udział w konkursach. Zabawa karnawałowa odbyła się w tłusty czwartek, a tradycją tego dnia jest spożywanie pączków, faworków lub chruścików, bo jak wiadomo dzień ten rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Dziękujemy Pani Dyrektor i pracownikom ośrodka za super zabawę, poczęstunek i mile spędzony czas.
czytaj dalej na temat: Tłusty czwartek w DPS
„Tłusty czwartek" w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży



Instruktor w terenie
W ramach opieki merytorycznej nad bibliotekami gminnymi w powiecie golubsko-dobrzyńskim, instruktor powiatowy Ewa Kaźmierkiewicz odwiedziła biblioteki z terenu gminy Golub-Dobrzyń.
Wspólnie z dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej Panią Darią Wrzesińską dokonano wizytacji w trzech filiach biblioteczne tj. Wrocki, Ostrowite i Gałczewko. W trakcie wizytacji omawiano sprawy związane z merytoryczną pracą bibliotek dotyczące min. zakupu książek, działalności kulturalno-oświatowej, prawidłowego prowadzenie dokumentacji bibliotecznej oraz wprowadzania księgozbiorów bibliotek do systemu bibliotecznego MAK+.
czytaj dalej na temat: Instruktor w terenie
Ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży
Od poniedziałku do piątku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży trwają zajęcia dla dzieci, w ramach zimowych ferii. Zajęcia prowadzi p. Joanna
czytaj dalej na temat: Ferie w Oddziale dla Dzieci i MłodzieżyZima nam nie straszna!
Zima nam nie straszna!

Za nami pełen uśmiechu i świetnej zabawy pierwszy tydzień ferii zimowych w Filii Osiedle Młodych. Podczas spotkań uczestnicy chętnie i z zaangażowaniem grali w gry planszowe, zręcznościowe, a także słowne i integracyjne. Nie zabrakło czytania zimowych bajek, teatrzyku Kamishibai oraz literackich podróży z książką. Ostatniego dnia na uczestników czekał poczęstunek w postaci pysznej pizzy, który stał się idealnym zwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu. Dziękujemy wszystkim dzieciom za obecność i wspaniałą energię, a rodzicom za zaufanie!
Ferie Zimowe 2026 z Biblioteką
Dwa dni ferii za nami!Spotkanie autorskie z Michałem Kuźmińskim
W piątkowe popołudnie odbyło się spotkanie autorskie z Michał Kuźmiński połączone z promocją książki „Z domu Israela. Śladami zapomnianej żydowskiej rodziny”.


















