Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

AKTUALNOŚCI:

Koniec Ferii z Biblioteką

Utworzono dnia 16.02.2026

W piątek zakończyły się ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Ferie przebiegły pod znakiem kultury i literatury. Nie zabrakło też elementów zabawy i tańca.  Było nam miło razem spędzić czas. Zajęcia prowadziła p. Joanna 

 

J.M.

czytaj dalej na temat: Koniec Ferii z Biblioteką

Tłusty czwartek w DPS

Utworzono dnia 12.02.2026

W czwartkowe przedpołudnie 12 lutego br. w Domu Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu odbył się bal karnawałowy, na który zostali zaproszeni zaprzyjaźnieni bibliotekarze z MiPBP.

Wśród zaproszonych gości byli też podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy i Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Stowarzyszenie ”Szansa na zdrowie”, którzy przy skocznej muzyce bawili się wyśmienicie. W trakcie zabawy można było także brać udział w konkursach. Zabawa karnawałowa odbyła się w tłusty czwartek, a tradycją tego dnia jest spożywanie pączków, faworków lub chruścików, bo  jak wiadomo dzień ten rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Dziękujemy Pani Dyrektor i pracownikom ośrodka za super zabawę, poczęstunek i mile spędzony czas.

 

czytaj dalej na temat: Tłusty czwartek w DPS

„Tłusty czwartek" w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Utworzono dnia 12.02.2026

Instruktor w terenie

Utworzono dnia 12.02.2026

       W ramach opieki merytorycznej nad bibliotekami gminnymi w powiecie golubsko-dobrzyńskim, instruktor powiatowy Ewa Kaźmierkiewicz odwiedziła biblioteki z terenu gminy Golub-Dobrzyń.

Wspólnie z dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej Panią Darią Wrzesińską dokonano wizytacji w trzech  filiach biblioteczne tj. Wrocki, Ostrowite i Gałczewko. W trakcie wizytacji omawiano sprawy związane z merytoryczną pracą  bibliotek  dotyczące min. zakupu książek, działalności kulturalno-oświatowej, prawidłowego prowadzenie dokumentacji bibliotecznej oraz wprowadzania księgozbiorów bibliotek do systemu bibliotecznego MAK+.

 

czytaj dalej na temat: Instruktor w terenie

ZAPRASZAMY

Utworzono dnia 10.02.2026

Ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Utworzono dnia 12.02.2026

Od poniedziałku do piątku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży trwają zajęcia dla dzieci, w ramach zimowych ferii. Zajęcia prowadzi p. Joanna 

czytaj dalej na temat: Ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Zima nam nie straszna!

Utworzono dnia 10.02.2026
Za nami pełen uśmiechu i świetnej zabawy pierwszy tydzień ferii zimowych w Filii Osiedle Młodych.
Podczas spotkań uczestnicy chętnie i z zaangażowaniem grali w gry planszowe, zręcznościowe, a także słowne i integracyjne. Nie zabrakło czytania zimowych bajek, teatrzyku Kamishibai oraz literackich podróży z książką.
Ostatniego dnia na uczestników czekał poczęstunek w postaci pysznej pizzy , który stał się idealnym zwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za obecność i wspaniałą energię , a rodzicom za zaufanie!
czytaj dalej na temat: Zima nam nie straszna!

Zima nam nie straszna!

Utworzono dnia 06.02.2026

Za nami pełen uśmiechu i świetnej zabawy pierwszy tydzień ferii zimowych w Filii Osiedle Młodych. Podczas spotkań uczestnicy chętnie i z zaangażowaniem grali w gry planszowe, zręcznościowe, a także słowne i integracyjne. Nie zabrakło czytania zimowych bajek, teatrzyku Kamishibai oraz literackich podróży z książką. Ostatniego dnia na uczestników czekał poczęstunek w postaci pysznej pizzy, który stał się idealnym zwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu. Dziękujemy wszystkim dzieciom za obecność i wspaniałą energię, a rodzicom za zaufanie!

czytaj dalej na temat: Zima nam nie straszna!

Ferie Zimowe 2026 z Biblioteką

Utworzono dnia 06.02.2026
Dwa dni ferii za nami!
Ten czas upłynął nam bardzo radośnie i twórczo – czytaliśmy książki o tematyce zimowej, obejrzeliśmy teatr kamishibai pt. „Zimowe przygody”, graliśmy w gry integracyjne oraz kolorowaliśmy śnieżne obrazki.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie w czwartek!
czytaj dalej na temat: Ferie Zimowe 2026 z Biblioteką

Spotkanie autorskie z Michałem Kuźmińskim

Utworzono dnia 31.01.2026
W piątkowe popołudnie odbyło się spotkanie autorskie z Michał Kuźmiński połączone z promocją książki „Z domu Israela. Śladami zapomnianej żydowskiej rodziny”.
Książka zabiera czytelnika w fascynującą podróż śladami żydowskiej rodziny z Golubia, której losy – od kupca budującego pozycję w XIX-wiecznym miasteczku, przez doświadczenia I wojny światowej i hiperinflacji w Republice Weimarskiej, aż po tragiczne wydarzenia Zagłady – autor odtwarza z reporterską precyzją na podstawie starych fotografii, metryk, archiwaliów i wspomnień. To mikrohistoria na tle epoki, która ukazuje, jak wielkie dzieje splatają się z losem pojedynczych ludzi i ich rodzin.
Prowadzącym spotkanie był Szymon Wiśniewski.
Dziękujemy autorowi za niezwykle ciekawą opowieść o pracy nad książką i odkrywaniu golubskich śladów historii, a wszystkim licznie przybyłym gościom za obecność, rozmowy i serdeczną atmosferę.
Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas — i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenie. Następne spotkanie z autorem odbędzie się wiosną i będzie poświęcone jego twórczości kryminalnej.
 
czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Michałem Kuźmińskim

Wyszukaj Książkę w Naszej Bibliotece

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2026 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny