Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

Pamięci Artura Reiske

Utworzono dnia 22.05.2016
Czcionka:

Z okazji 65-lecia połączenia Golubia i Dobrzynia w dniu 13.05.2016r. w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej przedwojennemu Burmistrzowi Golubia Arturowi Reiske. Inicjatorem powstania tablicy był Komitet Społeczny „Przywrócić pamięć”, który wcześniej upamiętnił osoby wywiezione do łagrów w ZSRR. Poświęcenie tablicy dokonał proboszcz parafii p/w św. Katarzyny w Dobrzyniu ks. Jarosław Kulesza. W uroczystości odsłonięcia tablicy wzięli udział dyrektorzy jednostek podległych Urzędowi Miasta oraz starsi mieszkańcy miasta, którzy pamiętają Artura Reiske – Henryk Holtz, Kornelia Trędewicz, Jan Jagodziński. Na zakończenie uroczystości delegacje pod tablicą złożyły w barwach narodowych wiązanki kwiatów.

 

Artur Reiske

Utworzono dnia 21.05.2016, 22:34

Wyszukaj Książkę w Naszej Bibliotece

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2026 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny