Pamięci Artura Reiske
Z okazji 65-lecia połączenia Golubia i Dobrzynia w dniu 13.05.2016r. w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej przedwojennemu Burmistrzowi Golubia Arturowi Reiske. Inicjatorem powstania tablicy był Komitet Społeczny „Przywrócić pamięć”, który wcześniej upamiętnił osoby wywiezione do łagrów w ZSRR. Poświęcenie tablicy dokonał proboszcz parafii p/w św. Katarzyny w Dobrzyniu ks. Jarosław Kulesza. W uroczystości odsłonięcia tablicy wzięli udział dyrektorzy jednostek podległych Urzędowi Miasta oraz starsi mieszkańcy miasta, którzy pamiętają Artura Reiske – Henryk Holtz, Kornelia Trędewicz, Jan Jagodziński. Na zakończenie uroczystości delegacje pod tablicą złożyły w barwach narodowych wiązanki kwiatów.


















