Artur Reiske – burmistrz Golubia

W piątkowe popołudnie wybrałyśmy się na cmentarz komunalny przy ul. Grudziądzkiej w Toruniu, aby uporządkować grób Artura i Erny Reiskie. W pracach porządkowych wzięły udział Dominika Piotrowska - Burmistrzyni Miasta, Monika Kwidzyńska – Przewodnicząca Rady Miasta, Ewa Kaźmierkiewicz – Stowarzyszenie „Przywrócić pamięć”. Nasze stowarzyszenie od lat przed Świętem Zmarłych porządkuje grób małżeństwa Reiskie, a jest to możliwe dzięki Marianowi Pniewskiemu, który przed laty odnalazł ten grób. Mieszkańcy miasta pamiętają o zasłużonym burmistrzu Arturze Reiske, który swoją pracą i działalnością społeczną wpisał się w historię Naszej Małej Ojczyzny Golubia-Dobrzynia. Pamiętamy!!!


















