Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

Artur Reiske – burmistrz Golubia

Utworzono dnia 21.10.2024
Czcionka:

W piątkowe popołudnie wybrałyśmy się na cmentarz komunalny przy ul. Grudziądzkiej w Toruniu, aby uporządkować grób Artura  i Erny Reiskie. W pracach porządkowych wzięły udział Dominika Piotrowska - Burmistrzyni Miasta, Monika Kwidzyńska – Przewodnicząca Rady Miasta, Ewa Kaźmierkiewicz – Stowarzyszenie „Przywrócić pamięć”. Nasze stowarzyszenie od lat przed Świętem Zmarłych porządkuje grób małżeństwa Reiskie, a jest to możliwe dzięki Marianowi Pniewskiemu, który przed laty odnalazł ten grób. Mieszkańcy miasta pamiętają o zasłużonym burmistrzu Arturze Reiske, który swoją pracą i działalnością społeczną wpisał się w historię Naszej Małej Ojczyzny Golubia-Dobrzynia. Pamiętamy!!!

 

Wyszukaj Książkę w Naszej Bibliotece

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2026 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny