Wizyta gości z zagranicy
Utworzono dnia 24.09.2025
Wczoraj w Golubiu-Dobrzyniu mieliśmy niezwykłą okazję gościć osoby z Meksyku, Australii, RPA i Wielkiej Brytanii.Razem ze Stowarzyszeniem „Przywrócić pamięć” przyjęliśmy potomków dawnych mieszkańców naszego miasta – Żydów, którzy zostali wywiezieni przez niemieckiego okupanta lub wyemigrowali jeszcze przed wybuchem II wojny światowej.
Nasi Goście zwiedzają Polskę dzięki Stowarzyszeniu „Tu żyli Żydzi”, które pielęgnuje pamięć o historii społeczności żydowskiej w naszym kraju.
To było wyjątkowe spotkanie pełne wzruszeń, rozmów i wspomnień, które łączą nas ponad granicami i pokoleniami. Golub-Dobrzyń to miejsce, do którego wciąż wraca się sercem – niezależnie od tego, jak daleko poniosły losy rodzin.
Dziękujemy za obecność i wspólne chwile.


















